Blog > Komentarze do wpisu
WYWIAD Z PAWŁEM SOKOLOVEM

Paweł Sokolov jest rosyjskim artystą, piosenkarzem i muzykiem. Był wokalistą legendarnego zespołu Na-Na, w czerwcu 2008 rozpoczął solową karierę. Dnia 25 lipca 2010 roku brał udział w Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, wykonując piosenkę Czesława Niemena "Dziwny jest tem świat".

paweł

1. Czym sie Pan kierował w wyborze repertuaru?
Samą Polską :) kiedy po raz pierwszy przyjechałem do Waszego kraju, to jak dla muzyka, zainteresowało mnie oczywiście, jaką muzykę lubią Polacy. Czy są jakieś silne punkty, narodowi idole w muzyce? Krakowianie powiedzieli mi, że Czesław Niemen jest związany z Rosją, świetnie wykonywał rosyjskie pieśni ludowe. Ściągnąwszy z internetu wszystko, co byłem w stanie znaleźć o Niemenie, słuchałem go całą noc.
Z jakiegoś powodu od razu zwróciłem uwagę na na tę, jak się okazało, bardzo bliską mi pieśń. Sprawa wygląda tak, że "Dziwny jest ten świat" próbowałem nagrać już kilka lat temu, w grupie. Wtedy się to nie udało. A teraz, nie będę kłamać- po przetłumaczeniu, dotknęło mnie to tak bardzo, że zrozumiałem- to jest moje.

2. Nie bał się Pan zaprezentować piosenkę - symbol?
Bałem się. Ale szedłem otwarcie i wiedziałem, że nie kłamię. Wiedziałem, że śpiewam to, co myślę, i czego bronię. I tak, jak Czesław, wierzę, że dobrych ludzi jest więcej. I że nadszedł czas, by zniszczyć w sobie nienawiść do wszystkich. Bardzo ważne jest, by nie kłamać. Ani głosem, ani duszą, ani ciałem. Wokal mogą wybaczyć, kłamstwo pojmą od razu.

3. Wiemy, że był Pan w Polsce, w Warszawie i Krakowie.Czy planuje pan kolejne wizyty - towarzyskie lub koncerty?
Moja wycieczka została przerwana dwukrotnie. Ostatnim razem w dzień strasznej autobusowej tragedii. Ambasada Polski poprosiła o postawienie się w sytuacji i odwołanie mniej ważnych wizyt. Ja to czuję i rozumiem. Też traciłem bliskich. Ale przy pierwszej okazji, znowu przyjadę do waszego wspaniałego kraju. Mówię to absolutnie szczerze.

4. W takim wypadku czy znalazłby Pan czas na spotkanie z polskimi fanami?
Nie przepuszczę takiej okazji. I bardzo się cieszę, że Polki okazały się tak aktywnymi, lubię aktywne dziewczyny :)

5. Czy uczył sie Pan wcześniej języka polskiego? Pana wykonanie piosenki "Dziwny jest ten świat" było bardzo dobre, wymowa nie budziła zastrzeżeń.
Szczerze mówiąc, trema pogorszyła moją wymowę. Na nagraniu studyjnym, wszystko brzmi dużo bardziej jak po polsku) Polskiego nie uczyłem się do pierwszej wizyty, ale teraz 'łapię' już kilka zwrotów oraz słów i staram się uczyć. A piosenki bardzo temu pomagają.

6. Jak podoba się Panu idea wskrzeszenia Festiwalu Piosenki Rosyjskiej? Jak Pan sądzi, czy gdyby zorganizowano Festiwal Piosenki Polskiej w Rosji to czy cieszyłby się on podobnym powodzeniem?
Szczerze, jestem zupełnie pewien, że każde festiwale- to droga do zrozumienia. Usiadłszy za stół, zaśpiewawszy piosenkę, można zadecydować między narodami sprawy, które politykom zajmują lata. Pomagajcie muzyce! Lubicie takie festiwale, więc o czym śpiewają wszyscy ludzie w różnych krajach? Może o gazie? A może o budżecie? My wszyscy śpiewamy o miłości, o matkach, o dzieciach, o rzeczach śmiesznych i smutnych. O tym wszystkim, co jest naszym prawdziwym życiem. A reszta- to naciąganie.

7. Czy przed Festiwalem miał Pan jakieś kontakty z polskimi fanami?
Nie miałem. Ale było mi bardzo miło, że w Zielonej Górze podchodzili do mnie ludzie, zapraszali do swoich klubów i restauracji, podchodzili, żeby po prostu uścisnąć dłoń i podziękować za piosenkę.

8. Z Pana bloga wiemy że pracuje Pan duzo w studiu. Czy możemy się spodziewać nowej płyty?
Tak. I również nad zdjęciami do nowego klipu. Zakładam nowy zespół taneczny- mam wspaniały balet, sześć dziewcząt, wszystkie piękne :)

9. Pana najbliższe plany koncertowe?
Już prawie o wszystkim opowiedziałem :) Artysta ma bardzo prosty grafik- nagrywanie w studio, siłownia, koncerty, radio, telewizja.

10. Czy podobają się Pany polskie dziewczyny?
MMM :) Bardzo, bardzo:)

 

 

Wywiad przeprowadzony przez Forum Fanów Muzyki Rosyjskiej www.piewcy.phorum.pl (Nina, Fanny, AtagA)

poniedziałek, 27 września 2010, piewcy

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: wiki, *.chello.pl
2010/09/27 18:11:16
Dziewczyny, jaka ja jestem z Was wszystkich dumna!

A Panu Pawłowi dziękuję za zaangażowanie w kontakt z polskimi fanami, to rzadkość u gwiazd. Ciesze sie, ze to Pan Paweł śpiewał kultową dla Polaków piosenkę i że poczuł jej przesłanie i umiał go sam w cudowny sposób przekazać
-
Gość: atagA, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/09/27 18:29:59
chyba ten wywiad to nasze najwięsze forumowe osiągnięcie :)
jak chcemy to potrafimy się spiąć i wierzę, że uda nam się osiągnąć wszystko co sobie postanowimy
-
2010/09/28 11:43:34
no piknie to teraz czekamy na koncert :)