Blog > Komentarze do wpisu
Festiwal Piosenki Rosyjskiej - to oni powalczą o "Złoty Samowar"

Jak co roku w ramach Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, na scenie zielonogórskiego amfiteatru obok gwiazd rosyjskiej sceny muzycznej, możemy oglądać gwiazdy rodzimego show biznesu walczące o nagrodę "Złotego Samowara" i 50.000 złotych. 

fpr12 

W tym roku na Festiwalu, który odbędzie się 4 sierpnia, o godzinie 20.30 do walki o samowar staną:

Alexandra , a właściwie Aleksandra Jabłonka, to polska wokalistka urodzona 2 kwietnia 1988 r. w Kętrzynie. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 2009 roku . Wówczas wystąpiła podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rok później połączyła siły z duetem Kalwi&Remi. Ich współpraca przyniosła takie hity jak „Kiss” czy „Girls”. Następnie piosenkarka zaczęła pracę w programie „Jaka to melodia”, gdzie do dnia dzisiejszego wykonuje utwory znanych artystów. Podczas jednego z odcinków została zauważona przez Adama Konkola, lidera zespołu ŁZY. To właśnie on pomógł Alexandrze nagrać pierwszą płytę „ Popłyniemy daleko” wydaną 7 lutego 2012 roku.

Alexandra 

Monika Biczysko urodziła się w Namysłowie. Jest wokalistką zespołu „Bakshish” grającego muzykę reggae. Gra również na saksofonie i pianinie. W 2012 roku brała udział w programie „Bitwa na głosy 2” w drużynie Kamila Bednarka. W czasie trwania programu Monika otrzymała Dziką Kartę, dającą jej możliwość wzięcia udziału w tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze.

Monika

 

Rafał Brzozowski ma 30 lat. Ukończył AWF. Podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego zdobył wykształcenie nauczyciela WF-u. Na swoim koncie ma takie sukcesy sportowe jak brązowy medal Mistrzostw Polski w zapasach. Brał udział w meczach Reprezentacji Artystów Polskich. Jego ulubionym gatunkiem muzycznym jest rock. Lubi takich artystów jak Frank Sinatra, czy Elvis Presley. Występował w „Szansie na Sukces”. Współpracował z zespołami Emigranci, De Mono. W tym roku mogliśmy oglądać jego zmagania w telewizyjnym show "The Voice of Poland", był podopiecznym Andrzeja Piasecznego. 

 brzozowski

Goya  to polski zespół popowy założony w 1995 roku w Warszawie przez Magdalenę Wójcik, Rafała Gorączkowskiego i Grzegorza Jędracha. Zespół zadebiutował trzy lata później płytą "Goya", z którego pochodzi ich pierwszy przebój "Bo ya".

goya 

Marina Łuczenko to wokalistka, kompozytorka i aktorka. Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Urodziła się 3 lipca 1989 roku na Ukrainie w mieście Winnica. 2 lata później, wraz z rodzicami przeprowadziła się do Polski , skąd pochodzą jej dziadkowie. W wieku pięciu lat zdobyła swoja pierwszą nagrodę na Międzyszkolnym Festiwalu w Stalowej Woli. Kolejnym, przełomowym i niezwykle ważnym etapem w życiu Mariny było zakwalifikowanie się spośród ponad 7 tysięcy zgłoszeń z 37 krajów świata na festiwal „New Wave” (Łotwa 2007). Marina jako reprezentantka Polski, niespodziewanie dla niej samej, dostała się do ścisłego finału. W konkursie otrzymała prestiżowe 3 miejsce, wyróżnienie specjalne w postaci kontraktu płytowego od niemieckiego oddziału wytwórni Universal Music oraz przede wszystkim nagrodę specjalną ufundowaną przez legendę rosyjskiej sceny rozrywkowej - Ałłę Pugaczową. Pani Ałła pod wrażeniem talentu Mariny ufundowała nagrodę w wysokości 50.000 dolarów przeznaczoną na dalszy rozwój muzyczny Mariny.

Marina

 Maria Niklińska & Jarosław Witaszczyk.

Maria Niklińska to polska aktorka, córka dziennikarki Jolanty Fajkowskiej. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, związana z Teatrem Narodowym. Przez osiem lat prowadziła program TVP 5-10-15. W 2006 ukończyła Warszawską Akademię Teatralną. Studiowała też w Circle in the Square Theatre School w Nowym Jorku.

niklinska

Jarosław Witaszczyk to polski aktor teatralny i filmowy. W latach 1991–1995 studiował na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. W latach 1995–1999 występował w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a następnie w Teatrze Syrena w Warszawie. Obecnie występuje w Teatrze Kamienica oraz Stara Prochoffnia i Teatrze Rampa w Warszawie. 2003 – Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Klasyki Rosyjskiej w Rydze, Łotwa (reżyseria spektaklu Płaszcz wg Michała Gogola w Teatrze MASKA, Kłajpeda, Litwa)

witaszczyk

 

 

Rezerwat to polska grupa rockowa, założona w 1982.Rezerwat zadebiutował na festiwalu Rockowisko w listopadzie 1982. Początkowo grupa starała się łączyć nową falę z rockiem. Później zespół zdecydował się grać bardziej popowe utwory. Czołową postacią grupy jest jej założyciel i autor większości materiału Andrzej Adamiak - kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy. Rezerwat ma na swoim koncie prawie milion sprzedanych płyt.

rezerwat

 

The Dreamers od początku swojego istnienia zespół agrał ponad 100 koncertów będąc głównym supportem gwiazd polskiej sceny takich jak: Feel, Doda, Wilki, Video, Ira, Kukiz i Piersi oraz wielu innych. Jako jeden z dwóch polskich zespołów zagrali koncert na zaproszenie ambasady londyńskiej na wyspie Jersey. Zostali nagrodzeni złotą nutą w kategorii debiut roku. W styczniu 2012 roku zespół wydał singiel „Fight for Love”, który powstał przy współpracy najlepszych polskich i światowych producentów oraz spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem publiczności. Od początku lipca 2012 wokalistą The Dreamers jest Piotr Starzecki, finalista programu Bitwa na Głosy z drużyny Maćka Miecznikowskiego.

dreamers

 

Sokół Orkestar to projekt będący odzwierciedleniem fascynacji muzyką etniczną. Zwłaszcza tą wykonywaną przez instrumenty dęte blaszane. Główny nacisk został położony na unikalny styl grania na tych instrumentach, charakterystyczny dla Bałkanów. Podczas Festiwalu Piosenki Rosyjskiej Sokół Orkestar wykona specjalnie zaaranżową przez Przemka Sokoła piosenkę "Dwie gitary", która jest starym rosyjskim romansem.

sokol

Volver to kolejny projekt muzyczny Tomka Luberta, gitarzysty, kompozytora i producenta muzycznego, znanego z takich formacji, jak Virgin i Video. Zespół debiutując dobył, aż 3 najbardziej prestiżowe nagrody w 2010 roku. Szturmem i z klasą podbili polski rynek muzyczny. Volver to pierwszy w Polsce (rockowo-popowy) zespół który powstał z myślą o płci pięknej i wszytkich tych dla których miłość jest sensem istnienia. W czasie Festiwalu Piosenki Rosyjskiej zespół wykona utwór Ałły Pugaczowej "Million Alyh Roz".

volver 

 

Zgodnie z Regulaminem Festiwalu, Rada Programowa Festiwalu zastrzega sobie – w ramach przesłanych zgłoszeń - możliwość rozszerzenia liczby uczestników do 12. W takim przypadku, informacja o pozostałych dwóch artystach zakwalifikowanych do udziału w Konkursie, zostanie ogłoszona do 13 lipca 2012. 

 

przygotowały: Jola Rojek, Agata Urbaniak

sobota, 07 lipca 2012, piewcy

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: martucha1, *.sta.asta-net.com.pl
2012/07/08 22:28:12
wiadomo coś o zagranicznych gwiazdach?
-
Gość: Agata, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/07/11 22:16:34
niestety, na razie cisza...podobno mowi sie o Babuszkach i Timatim
-
Gość: irena, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2012/07/13 17:35:40
dali by sobie spokuj z Babuszkami..., potrzebna młoda krew i talenty
-
Gość: zula, 217.97.152.*
2012/10/07 12:39:31
A czy w tymże festiwalu mogą brać udział znani i tylko artyści?